کباب تابه ای یا کباب دیگی یکی از غذاهای اسان وراحت ست که با حداقل زمان می توان ان را انجام داد.

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده......................... ٣٠٠ گرم

پیاز متوسط.................................١ عدد

نمک وفلفل..................................به میزان لازم

زرچوبه.........................................مقدار کمی

روغن برای سرخ کردن......................به میزان لازم

طرز تهیه:

پیاز را رنده کنید گوشت چرخ کرده ونمک وفلفل وکمی زرچوبه را اضافه

کنید و خوب ورز دهید.گوشت را به شکل کباب در دست فرم دهید(بلند وکشیده تقریبا به اندازه کف دست) ودر روغنی که قبلا داغ شده است سرخ کنید.

وقتی دو طرف کباب ها سرخ شد  گوجه فرنگی هارا حلقه حلقه کنید

در تابه چیده بگذارید گوجه ها هم با حرارت ملایم اب بیاندازد وبه خورد کبابها رود تا مزه همدیگر را بگیرند .

اگر میخواهید کبابها ترد ونرم  باشند در این مرحله میتوانید از روی حرارت بردارید ولی اگر میخواهید کمی بیشتر سرخ شوند صبر کنید تا اب گوجه ها کشیده شوند وکبابها بیشتر سرخ شوند بعد از روی حرارت بردارید. ودر ظرف مورد نظر تزیین کنید.

نوش جان

نکته های کباب تابه ای:

نکته اول:اگر به غذاساز دسترسی داریدخیلی  راحت می توانید ان را اماده کنید.

 ابتدا پیاز را در ان ریخته وقتی خوب میکس شد گوشت چرخ کرده وادویه ها را اضافه کنید و اجازه دهید خوب در دستگاه با دور تند ورز بخورد وحالت منسجم پیدا کند وبعد از دستگاه خارج کرده وبه ان ترتیب که گفته شد در روغن داغ سرخ کنید.

نکته دوم :اگر زمان کمتری برای تهیه این غذا دارید بعد از این که مواد را اماده کردید کبابها را به همان شکل که گفته شد فرم دهید ودر تابه کنار هم چیده و  ودر تابه را گذاشته حال تابه را روی حرارت گذاشته حرارت را کم کنید بعد از مدتی کبابها اب می اندازند وقتی اب ان تمام شد روغن را اضافه کنید .بقیه مراحل مثل توضیحات بالا میباشد.

نکته سوم :میتوانید با توجه به ذایقه خود در انتها ی پخت کمی سماق روی کبابها بپاشید یا مثل چلوکباب هنگام سرو بر روی برنج بپاشید.

طرز تهیه کباب تابه ای در ماهی تابه هپی کال:

وقتی کباب هارا اماده کردید(همان طور که در نکته دوم در قسمت بالا توضیح دادم)در تابه را بسته حرارت را ملایم کنید واجازه دهید کباب ها با حرارت ملایم مغز پخت شوند .

در این مرحله کباب ها ابتدا اب می اندازد مغز پخت می شود وکم کم اب ان کشیده می شود حالا شما می توانید گوجه های حلقه شده را اضافه کنید.

این روش  کاملا رزیمی بوده و بدون اضافه کردن روغن میباشد ولی اگر خواستید بعد از این که اب کباب ها کشیده شد می توانید کمی روغن اضافه کنید .

نکته مهم در مورد استفاده از هپی کال این می باشد که :

حتما حرارت باید ملایم باشد.

تا ان جایی که امکان دارد در تابه را باز نکنید .

هر چه در تابه را بیشتر باز کنید مدت زمان پخت کمتر میشود.

از دیگر نکته های جالب ماهی تابه هپی کال این میباشد که شما میتوانید بدون استفاده از اب یا روغن انواع غذاهارا باحداقل زمان پخت اماده کنیدو یک غذای کاملا رزیمی خواهید داشت.