این عکس ارسالی از طرف یکی از خوانندگان عزیز این وبلاگ می باشد.

همیشه پختن حلوا از مهارت خاصی برخوردار بوده وافراد با تجربه به پخت ان می پرداختند ولی  امروزه با وجود تکنولوری این مهارت به وسیله دیگر افراد هم صورت می گیرد.  من در این جا به پخت حلوا در مایکروفر می پردازم .این روش پخت بسیار اسان بوده وبه طور یقین حلوای بسیار عالی به دست خواهد امد من همیشه بدین طریق عمل می کنم .

طرز پخت حلوا در مایکروفر:

مواد لازم :

آرد....................................٢ لیوان

روغن مایع..........................۵/١لیوان

مایع یا جامد بودن روغن مهم نیست اگر از روغن جامد استفاده کردید با

start  یک دقیقه ان را اب کنید.

مواد لازم برای تهیه شربت :

شکر ..............................1 تا5\1 لیوان (220 سی سی)

آب وگلاب  وزعفران روی هم  .................................5\1 لیوان

تمام مواد شربت را در یک ظرف پیرکس ریخته با قاشق کمی هم بزنید وبه مدت 5 دقیقه روی 900 وات  (بدون در پوش) در مایکرو ویو گذاشته تا حل شود.بعد مواد را از مایکرو ویو خارج کرده وبه پخت بقیه می پردازیم.

طرز تهیه حلوا :

در یک ظرف پیرکس آ رد و روغن را مخلوط کرده وبه مدت 12 الی 14 دقیقه با قدرت 900 وات در مایکرو گذاشته (بدون در پوش).در این فاصله سه بار حلوا را هم بزنید.(این کار را می توانید درون دستگاه هم انجام دهید) ١٢  دقیقه کافی ست ولی اگر می خواهید که رنگ ان تیره تر شود ٢ دقیقه دیگر هم اضافه کنید.

الان حلوا به رنگ دلخواه رسیده(قهوه ای کمرنگ) اگر باز هم خواستید کمی تیره شود 2 تا 3 دقیقه دیکر هم زمان دهید ولی مواظب باشید که حلوا نسوزد.(هم زدن را فراموش نکنید مخصوصا کناره های ظرف را به خوبی هم بزنید)

حلوا را از مایکرو فر خارج کنید وشربت را که کمی ولرم شده را به آرامی به حلوا اضافه کنید ومرتب هم بزنیدوبه خوبی مخلوط کنید تا به صورت یک دست در آید تا گلوله نشود  در این مرحله حلوا کم کم شروع به سفت شدن می کند وآب آن جذب حلوا می شود بعد آن را چند بار تکان تکان دهید و به چب وراست وبالا وپایین ببرید تا حالت براق پیدا کند ولی زیاد انجام دادن این حرکت باعث می شود روغن زیادی پس دهد .

حلوا آماده است ان را در ظرف کشیده وبه طور دلخواه تزیین کنید.

 نوش جان

نکته :این  مواد لازم, برای تهیه حلوا مناسب واندازه است و بدون مایکروفر هم میتوان آن را تهیه کرد ولی تهیه آن به زمان زیاد وهم چنین هم زدن زیاد نیاز دارد.

نکته دوم :با توجه به نوع مختلف آرد شما میتوانید شربت حلوا را را کم کم اضافه کنیدو اگر احساس کردید که سفت شدن حلوا به اندازه کافی است از ریختن بقیه شربت خودداری کنید. 

مایکروفرLG مدل SOLARDOM