سلام ......سال نو مبارکلبخند

سال 91 مبارک باشه تشویقوپر از شادی وسلامتی باشه ...چشمکامروز من خیلی خوشحالم  چون امروز که سوم  فروردینه  تولد دختر گلمه ..ماچبرای همین میخوام طرز یک نوع کیک تولد را برای تولد بنویسم وبه دخترم بگم مریم جون تولدت مبارک تشویق

امروز می نویسم برای توقلب

شیرینی تر یا کیک تولد

مواد لازم :

تخم مرغ ...........................6 عدد زرده وسفیده جدا

شکر ................................1/5 پیمانه 

آرد ..................................2 پیمانه

روغن مایع ........................1/2 پیمانه 

شیر ................................1/2 یمانه

پکینگ پودر.......................2 قاشق مرباخوری

وانیل................................1 قاشق چایخوری

شربت قوام آمده..................2 قاشق سوخوری

خامه فرم گرفته....................به مقدار کافی

طرز تهیه:

ابتدا زرده تخم مرغ را با وانیل کاملا می زنیم وبعد شکر را کم کم اضافه می کنیم تا کاملا شکر حل شود سپس روغن را کم کم اضافه می کنیم وبعد شیر را به مواد فوق اضافه می کنیم .

در این مرحله شربت قوام آمده را مخلوط می کنیم و سپس آرد مخلوط با بکنیگ پودر را کم کم اضافه میکنیم و به وسیله لیسک از یک جهت مواد را مخلوط می کنیم تا مواد کاملا یک دست و سفید شود.

سفیده تخم مرغ را در ظرفی تمیز کاملا با همزن برقی میزنیم تا پف کرده و حالت ابری پیدا کند و از ظرف نریزد وبعد سفیده را با مواد دیگر به آرامی و از یک جهت مخلوط می کنیم .

داخل قالب کیک را کمی چرب کرده و مواد را داخل آن ریخته و در فری که 10 دقیقه قبل روشن کرده ایم در درجه حرارت 175 درجه سانتی گراد یا 350 درجه فارنهایت در طبقه دوم به مدت 30 دقیقه می گذاریم.

بعد از اینکه کیک آماده شد می گذاریم کاملا سرد شود سپس آن را به دو طبقه مساوی تقسیم میکنیم.

( اگر بخواهیم به عنوان شیرینی تر از این کیک استفاده کنیک باید اطراف آن را به اندازه نیم سانت ببریم تا بعد از بریدن شیرینی به اندازه دلخواه از هر طرف به یک شکل باشد.)

بعد از اینکه کیک را به دو نیم کردیم بر روی طبقه زیرین مقداری خامه و در صورت دلخواه مقداری گردو یا میوه تاره می ریزیم به شکلی که تمام سطح کیک یکنواخت از خامه و مواد دلخواهمان شود.

سپس لایه رویی را گذاشته مجددا بر روی آن خامه میمالیم.

اگر بخواهیم به صورت شیرینی استفاده کنیم در این مرحله باید شیرینی را به اندازه دلخواه ببریم و سپس بر روی آن به وسیله میوه تازه یا خامه شکل گرفته به وسیله ماسوره روی آن را تزیین کنیم.

در صورتی که بخواهیم به عنوان کیک استفاده کنیم تمام اطراف کیک را هم خامه مالیده به صورت یکدست و یکنواخت و بعد به وسیله میوه و خامه فرم گرفته با ماسوره آن را تزیین کرده یا از ژله بیرنگ استفاده میکنیم و سپس داخل یخچال گذاشته تا شیرینی خنک شود و خامه کاملا خنک و سفت شود.

توصیه می کنم این کیک را هر وقت که وقت کافی داشتید درست کنیدلبخند.من  دستوراین کیک را موقعی که کلاس شیرینی پزی می رفتم یاد گرفتماز خود راضیوکیک بسیار خوبی شدخجالت و بسیار خوشمزهخوشمزه

متاسفانه الان هیچ عکسی ندارم بزارمناراحت .هر وقت درست کردم عکسش را خواهم گذاشت.مژه

امیدوارم درست کنید و نوش جان کنید.قلب

سال خوبی داشته باشید قلب