خورش لوبیاسبز یکی از خورش هایی ست که کمتر در برنامه غذایی ما جای گرفته ولی بایک بار امتحان شما هم یکی از طرفداران این غذا خواهید بود اصل این غذا نمی دونم از کدام خطه کشور عزیزم هست ولی می تونم بگم که خیلی خوشمزه ستلبخند

 خورش لوبیا سبز:

مواد لازم :

گوشت گوسفند تکه شده .......................٢٠٠ گرم

لوبیا سبز ...........................................نیم کیلو

گوجه فرنگی ........................................٣عدد

پیاز ...................................................١عدد

رب گوجه فرنگی...................................١قاشق غذا خوری

نمک وفلفل..........................................به میزان لازم

روغن برای سرخ کردن ...........................به میزان لازم

 اب لیمو..............................................٢ قاشق غذاخوری 

طرز تهیه:

ابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد کرده وبا یک قاشق روغن تفت می دهیم تا به حدی که تغییر رنگ دهد بعد یک قاشق زرچوبه را اضافه کرده کمی با پیاز تفت دهید (من همیشه در این مرحله زرچوبه رو اضافه می کنم )حالا گوشت تکه شده را اضافه میکنیم فقط در حدی که تغییر رنگ دهد کافی ست , توجه کنید سرخ نشود.

ویک قاشق رب را اضافه کنید کمی تفت دهید(تفت دادن زیاد باعث میشود رنگ خورش تیره شود)وگوجه های رنده شده را اضافه کنید, وقتی مواد خوب مخلوط شد وبوی خامی گوجه فرنگی گرفته شد اب را اضافه کنید وقتی خورش  به قل قل افتاد لوبیای تفت داده شده را اضافه کنید شعله را کم کنید وبگذارید با حرارت ملایم خورش جا بیفتد.

نکته:نشانه جا افتادن خورش روغنی ست که روی خورش جمع میشود وغلظت خورش میباشد

اماده کردن لوبیا سبز برای خورش لوبیاسبز:

سر وته لوبیا را بگیرید وبه اندازه دو بند انگشت خرد کنید بعد از شستن ظرفی را اب کرده روی حرارت گذاشته بعد از جوش امدن اب  ,لوبیا رادر داخل اب جوش بریزید بعد از سه تا چهار دقیقه ان را در اب کش ریخته(این کار برای انزیم کشی میباشد ) وبلافاصله اب سرد روی ان بریزید تا رنگ سبز ان حفظ شود.(در قابلمه باید باز باشد تا رنک ان تغییر نکند).

حالا لوبیا را در کمی روغن تفت دهید (فقط کمی تفت دهید ولی سرخ نکنید)وبه خورش اضافه کنید.

:نکته :

با این روش انزیم کشی شما میتوانید لوبیا را در فریزر نگهداری برای جند ماه نکهداری کنید ,وبعد از خارج کردن از فریزر به مصرف برسانید. بعد از خارج کردن از فریزر هم میتوان لوبیا را سرخ کرد (برای خورش ها ولوبیا بلو) هم این کهبدون سرخ کردن, در سوپها ویا دور جین غذاها یا غذاهای رزیمی استفاده کرد.( حتی بوی خاصی  که از لوبیا بعد از خارج کردن از فریزر احساس می شود بدین روش نخواهد داشت) چشمک

چاشنی این غذا ابلیمو میباشد که در مرحله اخر پخت اضافه میکنیم.

این خورش احتیاج به ادویه خاصی ندارد فقط در صورت تمایل کمی فلفل اضافه کنید.

نوش جانچشمک